Přejít na veřejné menu Přejít na obsah

Prohlášení o přístupnosti

Tento dokument obsahuje:

Pro prezentaci všech informací na tomto serveru je použit značkovací jazyk XHTML™ 1.0 Transitional, spolu s CSS předpisy stylů, což umožnuje kompletně oddělit vzhled prezentace od samotných informací. Tato skutečnost pak dovoluje informace zobrazit, respektive prezentovat na všech existujících zařízeních. Velikost písma je definovaná v relativních jednotkách, takže písmo se dá zvětšovat i zmenšovat pomocí nastavení prohlížeče.

V administrační části webu je pro vytváření a editaci záznamů v sekcích "Novinky" a "Metodiky, studijní texty" doporučeno mít pro snažší použití zapnutou podporu technologie Javascript.

Výjimky z přístupnosti

  • Bezplatné testy - pro správnou funkčnost testování je nutné mít zapnutou podporu technologií JavaScript a Adobe Flash Player. Proces samotného testování tímto naplňuje výjimku z 3. pravidla přístupnosti:
    • Pokud to charakter webových stránek nevylučuje, informace sdělované prostřednictvím skriptů, objektů, appletů, kaskádových stylů, cookies a jiných doplňků na straně uživatele, musí být dostupné i bez kteréhokoli z těchto doplňků a stránky musí být standardně ovladatelné. V opačném případě sdělí orgán veřejné správy tyto informace jiným způsobem.

Informace prezentované v jiných formátech

Některé informace na tomto serveru jsou dostupné v jiné než textové či hypertextové podobě. Odkazy vedoucí na tyto soubory jsou v textu vyznačeny příslušnou ikonou upozorňující na jiný obsah cílového odkazu.

  • Ikona PDF souboru PDF - pro tento formát je volně ke stažení prohlížeč Adobe Acrobat Reader.
  • Ikona DOC souboru DOC, Ikona XLS souboru XLS, Ikona PPT souboru PPT - společnost Microsoft poskytuje ke svým produktům řady Office volně ke stažení prohlížeče.
  • Ikona RTF souboru RTF - dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů. Např. Open Office.
  • Ikona ZIP souboru ZIP - některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány. Dekomprimovat je můžete např. pomocí volně dostupného programu 7-Zip.

Kontakt na správce webu

Vaše případné náměty, postřehy či informace o problémech se zobrazováním těchto stránek můžete zaslat na adresu technického správce serveru - info@dap-services.cz. Tato adresa slouží pouze pro řešení technických, nikoli obsahových záležitostí týkající se této webové prezentace.